Studie- och yrkesvägledare/samordnare

Stefan Andersson Lok
Studie- och yrkesvägledare
E-post: stefan.andersson-lok@mora.se
Telefon: 0250-269 24
Mora vuxenutbildning
 
Maria Hed Hallström
Studie- och yrkesvägledare
E-post: maria.hed@mora.se
Telefon: 0250-269 62
Mora vuxenutbildning: Särvux
Mora yrkeshögskola: Robot- och CNC-teknik
Kari Martis
Studie- och yrkesvägledare
E-post: kari.martis@mora.se
Telefon: 0250-269 10
Gymnasieutbildningar:
Bygg- och anläggningsprogrammet (BA)
Fordons- och transportprogrammet (FT)
Restaurang- och livsmedelsprogrammet (RL)
Lärlingsutbildningar
 
Vivianne Martis
Studie- och yrkesvägledare
E-post: vivianne.martis@mora.se
Telefon: 0250-269 23
Gymnasieutbildningar:
Ekonomiprogrammet (EK)
Samhällsvetenskapsprogrammet (SA)
Cecilia Eklund
Studie- och yrkesvägledare
E-post: cecilia.eklund@mora.se
Telefon: 0250-267 12
Gymnasieutbildningar:
Introduktionsprogrammet IM (utom Språkintro)
Gymnasiesärskoleutbildningar
Frida Clewemar Simons
Studie- och yrkesvägledare
E-post: frida.clewemarsimons@mora.se
Telefon: 0250- 267 47
Mora vuxenutbildning
Svenska för invandrare Mora/Orsa
Grundläggande vuxenutbildning Mora/Orsa
Särskild utbildning för vuxna Mora
Madeleine Thoors
Studie- och yrkesvägledare
E-post: madeleine.thoors@mora.se
Telefon: 0250-267 46
Gymnasieutbildningar:
Barn- och fritidsprogrammet (BF) åk 1
El- och energiprogrammet (EE)
Vård- och omsorgsprogrammet (VO)
IM Språkintroduktion
 
Eva-Marie Tysk
Studie- och yrkesvägledare
E-post: evamarie.tysk@mora.se
Telefon: 0250-269 39
Gymnasieutbildningar:
Barn- och fritidsprogrammet åk2/3 (BF)
Estetiska programmet (ES)
Naturvetenskapsprogrammet (NA)
Teknikprogrammet (TE)