Programansvariga

Läsåret 2018-19

Gymnasiet

BF ► Barn- och fritidsprogrammet
Ulla Andersson 0250-267 34
ulla.andersson@mora.se
BA  ► Bygg- och anläggningsprogrammet
Anders Andersson 0250-267 38
anders.andersson@mora.se
 
EK ► Ekonomiprogrammet
Jessica Åkerblom 0250-267 29
jessica.akerblom@mora.se
 

 

 

 

 

 

EE ► El- och energiprogrammet
Marc Ersson 0250-267 44
marc.ersson@mora.se
 
ES ► Estetiska programmet
Lena Agnas 0250-267 27
lena.as@mora.se
FT ► Fordons- och transportprogrammet
Per Marschall 0250-267 37
per.marschall@mora.se
RL ► Restaurang- och livsmedelsprogrammet
Margareta Holm 0250-269 28
margareta.holm@mora.se
NA ► Naturvetenskapsprogrammet
Anders Karlsson 0250-269 47
anders.karlsson2@mora.se
 

 

 

SA ► Samhällsvetenskapsprogrammet
Stefan Halfvars
stefan.halfvars@mora.se
TE ► Teknikprogrammet
Anders Skogs 0250-267 36
anders.skogs@mora.se
VO ► Vård- och omsorgsprogrammet
Pia Brander
Tfn: 0250-269 77
E-post: pia.brander@mora.se
IM ► Introduktionsprogrammet
Marianne Martinsen Persson
0250-267 10
marianne.martinsenpersson@mora.se
IM ► Språkintroduktion
Kim Lamani
0250-269 58
kim.lamani@mora.se
► Lagidrotter (fotboll, innebandy, ishockey)
Sofia Andersson
070-665 08 08
sofia.andersson@mora.se
► Individuella idrotter (längdskidor, skidorientering,
mountainbikeorientering)
Krister Åkärbjär
0250-267 21
krister.akarbjar@mora.se
► Gymnasiesärskolan
Ulrika Johansson
0250-269 54
ulrika.johansson1@mora.se