Dags för individuellt val

Nyheten publicerad: 27 januari, 2020

Nu är det dags att göra ditt individuella val! Vilka kurser vill du gå läsåret 2020–21? Gör ditt val senast måndagen den 3 februari.

Kom ihåg – beroende på program och årskurs kanske du behöver göra särskilda programfördjupningsval eller inriktningsval. Om du är osäker på vad som gäller för just dig, kontakta din studie- och yrkesvägledare.

Se alla kurser

Anmälningsperioden är mellan den 27 januari–3 februari. Du hittar hela kursutbudet i pdf:en nedan – bläddra och hitta dina favoriter! Du får en länk till svarsenkäten via din skolmejl.

Har du inte fått länken? Hör av dig direkt till Jennifer Pålsson på administrationen, jennifer.palsson@mora.se. Om du har sommarjobbat inom kommun och fått en ny mejladress för själva anställningen kan det vara så att länken inte kommer fram.

Lycka till med ditt val!

Matematik eller formgivning? Språk eller musik? Välj bland många olika kurser!