Studie- och yrkesvägledare/samordnare

Stefan Andersson Lok
Studie- och yrkesvägledare
E-post: stefan.andersson-lok@mora.se
Telefon: 0250-269 24
Mora vuxenutbildning
 
Karl-Erik Göthe
Samordnare
E-post: karl-erik.gothe@mora.se
Telefon: 0250-269 71
Särskild vuxenutbildning
Lärlingskoordinator inom yrkesinriktad utbildning
Mora vuxenutbildning
Maria Hed Hallström
Studie- och yrkesvägledare
E-post: maria.hed@mora.se
Telefon: 0250-269 62
Gymnasieutbildningar:
Barn- och fritidsprogrammet (BF)
Naturvetenskapsprogrammet (NA)
Kari Martis
Studie- och yrkesvägledare
E-post: kari.martis@mora.se
Telefon: 0250-269 10
Gymnasieutbildningar:
Bygg- och anläggningsprogrammet (BA)
Fordons- och transportprogrammet (FT)
Restaurang- och livsmedelsprogrammet (RL)
Vård- och omsorgsprogrammet (VO)
”Plugga klart”
 
Vivianne Martis
Studie- och yrkesvägledare
E-post: vivianne.martis@mora.se
Telefon: 0250-269 23
Gymnasieutbildningar:
El- och energiprogrammet (EE)
Ekonomiprogrammet (EK)
Estetiska programmet (ES)
Samhällsvetenskapsprogrammet (SA)
Teknikprogrammet (TE)
Inger Rostedt
Studie- och yrkesvägledare
E-post: inger.rostedt@mora.se
Telefon: 0250-267 12
Gymnasieutbildningar:
Introduktionsprogrammet IM
(utom Språkintro)
Gymnasiesärskoleutbildningar
Anna-Karin Sollgard
Samordnare SFI
E-post: anna-karin.sollgard@mora.se
Telefon: 0250- 267 47
Mora vuxenutbildning
 
Madeleine Thoors
Studie- och yrkesvägledare
E-post: madeleine.thoors@mora.se
Telefon: 0250-267 46
Gymnasieutbildningar:
IM Språkintroduktion